Prinášame motiváciu do každodenného života

O nás

Po tom, ako sa mi vďaka filmu Tajomstvo (The Secret) zmenil život, pocítil som túžbu pomôcť ostatným, aby si začali veriť a šli za svojimi cieľmi - aby mysleli pozitívne...

Spájame ľudí na seminároch a v master mind skupinách, aby dosiahli svoj úspech

Keď sa obklopíte pozitívnymi vecami, ktoré vám pripomínajú, že ste skvelí, úžasní, že na to máte a dostanete sa zároveň do komunity ľudí, ktorí tak zmýšľajú, bude pre vás jednoduchšie zmeniť svoje zakorenené predstavy, veriť si a pritiahnuť si do života to, čo chcete. Toto je základná myšlienka za I Can Academy.

S akými ľuďmi spolupracujeme?

V rozhovore pre jeden časopis istý zakladateľ medzinárodne pôsobiacej firmy povedal: "Keď hľadáte nových ľudí, prijímajte mentálny postoj a naučte ich zručnosti." Aj nám záleží na tom, aby v našom tíme boli ľudia nadšení pre osobný rozvoj. Je to najdôležitejšie, aj keď nie jediné kritérium.

Takto to začalo...

Na Vianoce 2007 som bol v Austrálii a prežíval som veľmi ťažké obdobie. Mal som zlé vzťahy v práci, ktorú som doslova nenávidel. Škola, za ktorú som platil veľa peňazí nestála za nič a k tomu sa pridali aj finančné problémy. V čase, keď bola situácia najhoršia som dostal od rodičov e-mail, že videli nejaký film a mám si ho zohnať. Vraj je úžasný. O tri dni neskôr som sedel za televízorom a pustil si film Tajomstvo (The Secret). V priebehu hodiny a pol, keď bežal film, sa mi zmenil život...

Pochopil som, že zmyslom života je byť šťastný, že sa môžem rozhodnúť, čo chcem robiť a nikto nebude a nemá právo súdiť, či som sa rozhodol dobre alebo zle.

Okamžite mi napadlo, že sa vrátim na Slovensko. Chcel som otvoriť oči ľuďom na Slovensku, aby si začali veriť, aby šli za svojím snom a cítili sa pri tom šťastne. Začal som sa teda zaujímať o to, ako byť šťastný, ako byť úspešný, sebavedomý, ako dosahovať svoje ciele. Inak povedané začal som študovať osobný rozvoj do hĺbky...

Moje bádanie ma o rok neskôr priviedlo do Londýna na seminár Boba Proctora, ktorý účinkoval vo filme Tajomstvo. Atmosféra, ktorú som zažil na jeho prednáške bola neopísateľne pozitívna. Stretol som rôznych ľudí, od teenagerov po úspešných milionárov a všetci sme mali spoločný cieľ – navzájom si pomôcť dosiahnuť to, čo chceme.

Atmosféra v Londýne na mňa zapôsobila do takej miery, že som sa rozhodol vyhľadať ľudí na Slovensku, ktorí poznajú Tajomstvo (písal sa rok 2009 a film ani kniha ešte neboli na našom trhu dostupné), chcú vedieť o ňom viac a sú odhodlaní ísť za svojimi cieľmi.

Vytvoril som preto na Facebooku stránku Myslím pozitívne. Neustále som cítil potrebu podeliť sa o to, čo viem, s inými ľuďmi. Jedného dňa mi napadlo, že ak sa obklopím pozitívnymi myšlienkami, bude pre mňa jednoduchšie myslieť pozitívne a začnú sa meniť aj moje negatívne predstavy o sebe samom. Mal som doslova chuť obliecť si niečo, čo by vyjadrovalo môj nový postoj k životu. A práve tu sa zrodil nápad na tričká s pozitívnymi nápismi. Tak vznikla značka Veselé veci.

Koncom roku 2011 som dostal inšpiráciu vytvoriť Motivačný kalendár plný textov, ktoré povzbudia a naladia ľudí na úspešný deň. Pôvodne som si myslel, že predám nejakých 50 kusov a trochu si privyrobím. V prvý rok sa predalo niekoľko stoviek, čo mi umožnilo odísť zo zamestnania a venovať sa naplno podpore osobného rozvoja na Slovensku.

Približne v tom istom čase som začal spolupracovať s Markom Dzirasom a teraz som hlavným organizátorom seminárov na Slovensku, kde on je rečníkom. Seminárov bolo stále viac, až z toho prirodzene vznikla značka I Can Academy.

Michal Hrehuš
zakladateľ I Can Academy