I Can Večer

Život je ako...

Čítačka knihy + Workshop – „Písanie je radosť“

4. 11. 2015 od 18:00 do 20:00 u nás v I Can Academy v Trnave

O knižke:

final-oba_lka-zuzkakniha je splnený sen mojej mamy, Zuzky Lajdovej.

Moja mama vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a dvadsať rokov sa živila písaným slovom ako novinár, copywriter aj editor. Články podpísané jej menom vychádzali v denníku Pravda, v časopisoch Moment, Slovenka.
Po čase však prišiel zlom. Z médií odišla, nabrala odvahu a začala robiť kurzy tvorivého písania. Začínala pomaličky, s malými skupinami raz do mesiaca. Časom sa o jej kurzoch dozvedeli aj firmy a chceli s ňou spolupracovať. Práca lektorky ju bavila a videla v nej zmysel. Mala sen vydať knižku s analógiami „život je ako...“ a s textami, ktoré ľudia vytvorili na jej kurzoch.

Svoj sen si nestihla splniť, pretože 15.mája 2013, po boji s rakovinou, zomrela.

Po dlhšom premýšľaní som sa rozhodla jej tento sen splniť. Oslovila som účastníkov kurzu a poprosila ich, aby mi poslali svoje výtvory. Položila som otázku aj blízkym priateľom a rodine: Keby ste mali možnosť povedať mamine posledné slová, čo by to bolo? A takto vznikli listy na rozlúčku, ktoré nájdete na konci knižky.

Moja mama vravievala, že sny si treba plniť. Dúfam, že táto knižka splní svoj účel.

O workshope:

Poznáte to, máte niečo napísať, ale strana je čistá, nevieme zo seba nič dostať. Alebo, hľadáme nápad, chceme byť veľmi originálni, ale múza išla na dovolenku.

Na workshope „Písanie je radosť“ zistíte ako začať písať, keď sa vám nechce, no hlavne ako nájsť v písaní radosť a odhodiť zábrany.

Gabika Čepičanová

Pred dvoma rokmi robila všetko pre to, aby sa stala herečkou. Nikdy nechcela študovať žurnalistiku, či pracovať ako novinárka. V máji vydala knihu Život je ako..., ktorú vydala ako spomienku na svoju mamu, novinárku a lektorku tvorivého písania Zuzku Lajdovú.

Čo vás čaká...

  • Čítačka knihy Život je ako...
  • Ako začať písať, keď to nejde
  • Ako nájsť radosť v písaní (v podstate čohokoľvek)
  • Ako odhodiť zábrany, ktoré nás brzdia pri tvorivom písaní

Miesto a čas...

November

4

  • Streda, 4. 11. 2015
  • 18:00 - 20:00

I Can Academy
Zelenečská 31
91702 Trnava

Maximálne 20 miest

Do našich priestorov sa zmestí maximálne 20 ľudí. Zaregistrujte si preto miesto dopredu, aby sme vedeli, kedy zastaviť registráciu.